Kontakt

Alexandersson Fastigheter i Göteborg AB

Postadress: Box 4104, 400 40 Göteborg

Besöksadress: Stigbergsliden 20

Tel vx: 031-42 10 70

E-post: info@alexanderssons.se

 

Förvaltningskontoret
Ligger på Stigbergsliden 20. Om du vill träffa någon särskild av oss är det bäst att du ringer först. Men det finns alltid någon du kan tala med från kl 9.00 till 15.00 (lunch 12-13.15).

Akuta fel eller felanmälan
Klicka här för mer information.

Bostadsansökan
Vi har inget eget kösystem för bostadssökande utan samarbetar med Boplats Göteborg samt med HomeQ

 

Anna Törnqvist
VD

Telefontid 09.00 - 14.00 (ej fredag)
031-85 95 34
anna.tornqvist@alexanderssons.se

Magnus Törnqvist
Fastighetsförvaltare för:

Alströmergatan, Krokegatan, Bläsgatan,  Henriksbergsgatan, Amerikagatan, Stigbergstorget och Katrinebergsgatan.

Telefontid 07.00 - 15.00
031-85 95 32
magnus@alexanderssons.se

Minnéa Alexandersson Fastighetsansvarig för: 

Kjellmansgatan, Stigbergsliden, Paternostergatan och Karl Johansgatan.

Telefontid 08.00 - 15.00              031-85 95 38
minnea@alexanderssons.se


Anna Månsson                      Ansvarig för:                                          

Ekonomi och hyror 

Telefontid 09.00 - 15.00
031-85 95 33
anna@alexanderssons.se

Peter Westlund
Serviceansvarig, främst för:

Paternostergatan och Alströmergatan.

Arbetstid 7 - 16 mån-tors. Fre 7-15
031-85 95 35
peter@alexanderssons.se

Benny Canefur
Serviceansvarig främst för:

Stigbergstorget, Amerikagatan, Henriksbergsgatan,Bläsgatan, Kjellmansgatan och Stigbergsliden.

Arbetstid 07-16 mån-tors. Fre 7-15.
Tel. 031-85 95 36
benny@alexanderssons.se

Mats Tammik
Serviceansvarig främst för:

Krokegatan, Katrinebergsgatan samt Karl Johansgatan.

Arbetstid 07-16 mån-ons. Fre 7-15 031 - 85 95 37 mats@alexanderssons.se

 

Katarina Bergius Uthyrningsansvarig

Telefontid må,tis,tor,fre 9-15      Tel: 031-859539 katarina@alexanderssons.se

Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies. Läs mer om cookies och vår integritetspolicy