Kontakt

Alexandersson Fastigheter i Göteborg AB

Postadress: Stigbergsliden 20  (även besöksadress)

Tel vx: 031-42 10 70

E-post: info@alexanderssons.se (ej felanmälan eller lägenhetsansökningar)

 

Förvaltningskontoret
Ligger på Stigbergsliden 20. Om du vill träffa någon särskild av oss behöver du ringa och boka tid först. I normaltider finns det annars alltid någon du kan tala med från kl 9.00 till 15.00 (lunch 12-13.15) men nu under Coronavirusets spridning vill vi ta ärendena per telefon och undvika ej nödvändiga besök på kontoret. Under juli/augusti samt jul och nyår är det begränsad bemanning på kontoret.

Akuta fel eller felanmälan
Klicka här för mer information.

Bostadsansökan
Vi har inget eget kösystem för bostadssökande utan samarbetar med Boplats Göteborg samt med HomeQ

 

Anna Törnqvist
VD

Telefontid 9 -15 (ej fredag)
031-85 95 34
anna.tornqvist@alexanderssons.se

Magnus Törnqvist
Fastighetsförvaltare

Telefontid 7 - 15
031-85 95 32
magnus@alexanderssons.se

Minnéa Alexandersson          Fastighetsförvaltare

Föräldraledig till januari 2021.



Anna Månsson                                  Ekonomi och hyror

Telefontid 9-16 (fre 9-15)
031-85 95 33
anna@alexanderssons.se

Peter Westlund
Serviceansvarig, främst för:

Paternostergatan och Alströmergatan.

Arbetstid 7 - 16 mån-tors. Fre 7-15
031-85 95 35
peter@alexanderssons.se

Benny Canefur
Serviceansvarig främst för:

Stigbergstorget, Amerikagatan, Henriksbergsgatan,Bläsgatan, Kjellmansgatan och Stigbergsliden.

Arbetstid 07-16 mån-tors. Fre 7-15.
Tel. 031-85 95 36
benny@alexanderssons.se

Mats Tammik
Serviceansvarig främst för:

Krokegatan, Katrinebergsgatan samt Karl Johansgatan.

Ledig helt fredagar samt måndagar kl 07-09.

Arbetstid 07-16 mån-tors 7-16        Tel: 031-859537                                mats@alexanderssons.se

 

Katarina Bergius Uthyrningsansvarig

Ledig onsdagar

Telefontid må,tis & tor,fre 9-15      Tel: 031-859539 katarina@alexanderssons.se

Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies. Läs mer om cookies och vår integritetspolicy