Kontakt

Alexandersson Fastigheter i Göteborg AB

Postadress: Box 4104, 400 40 Göteborg

Besöksadress: Stigbergsliden 20

Tel vx: 031-42 10 70

E-post: info@alexanderssons.se

 

Förvaltningskontoret
Ligger på Stigbergsliden 20. Om du vill träffa någon särskild av oss är det bäst att du ringer först. Men det finns alltid någon du kan tala med från kl 9.00 till 15.00 (lunch 12-13.15).

Akuta fel eller felanmälan
Klicka här för mer information.

Bostadsansökan
Vi har inget eget kösystem för bostadssökande utan samarbetar med Boplats Göteborg.

 

Anna Törnqvist
VD, lägenhetsuthyrning mm
Telefontid 09.00 - 14.00 (ej fredag)
031-85 95 34
anna.tornqvist@alexanderssons.se

Ingmar Alexandersson
Teknik och lokalansvarig
Telefontid 09.00 - 12.00
031-85 95 30
ingmar@alexanderssons.se

Anna Månsson
Ekonomi och hyror
Telefontid 09.00 - 15.00
031-85 95 33
anna@alexanderssons.se

Magnus Törnqvist
Lägenhetsansvarig för reparation och underhåll
Telefontid 07.00 - 14.00
031-85 95 32
magnus@alexanderssons.se

Tommy Sandgren
Serviceansvarig, främst för Paternostergatan och Alströmergatan.
Arbetstid 07 - 15. (Ledig fredagar)
031-85 95 35
tommy@alexanderssons.se

Benny Canefur
Serviceansvarig främst för Stigbergstorget, Amerikagatan, Henriksbergsgatan,Bläsgatan samt Kjellmansgatan och Stigbergsliden.
Arbetstid 07-16 mån-tors. Fre 7-15.
Tel. 031-85 95 36
benny@alexanderssons.se

Mats Tammik
Serviceansvarig för
Krokegatan, Katrinebergsgatan samt Karl Johansgatan.
Arbetstid 07-16 mån-ons. Fre 7-15
031 - 85 95 37 mats@alexanderssons.se

Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies. Läs mer om cookies och vår integritetspolicy